Šilumos siurblių ir kondicionierių montavimas

UAB „Santechnikos montavimai“

Šilumos siurblių montavimas

Šiandien šilumos siurbliai yra viena sparčiausiai populiarėjančių šilumos sistemų Europoje. Šilumos siurblių kaina yra skirtinga, priklausomai nuo jų rūšies, gamintojo ir šilumos siurblio galingumo.

Naujo namo statyba ar senojo renovacija – tai gali būti didelis galvos skausmas. Ypač, kai stengiamasi įdiegti efektyvias, taupias šildymo, vėsinimo, vėdinimo ar vandens šildymo sistemas, kurios užtikrintai apšildys namus ir tarnaus ilgus metus.

Šilumos siurblių ir kondicionierių montavimas
Šilumos siurbliai oras – oras

Šilumos siurbliai oras-oras atlieka dvi funkcijas: šildymo ir vėsinimo, todėl dar vadinami kondicionieriais. Jų veikimo principas yra labai paprastas – įranga filtruoja iš aplinkos paimtą orą ir jį sušildžiusį išpučia į patalpą. Oras-oras šilumos siurbliai gali šildyti patalpas net iki -30℃ lauko temperatūros (priklausomai nuo pasirinkto modelio). Šilumos siurblių galios parenkamos individualiai, atsižvelgiant į pastato šilumos nuostolius, langų dydį bei orientaciją, patalpoje esančių prietaisų skleidžiamą šilumą. Šios sistemos privalumas – galima tiek šildyti, tiek vėsinti patalpas išvengiant didelės investicijos į šildymo sistemos įrengimą.

Šilumos siurbliai oras – vanduo

Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia panašiu principu kaip oras-oras šildymas, tačiau vietoj oro šildymo, oras-vanduo sistema šildo vandenį. Ji būna dviejų tipų: monoblokinis (sudarytas iš vieno bloko – lauko) ir „Split“ tipas (sudarytas iš dviejų blokų – lauko ir vidaus).

Šilumos siurblių darbas gana paprastas. Pagrindinės šilumos siurblio dalis sudaro: kompresorius, freono dujos, garintuvai, kitaip dar šilumokaičiai, ventiliatoriai bei valdymo blokas. Netiesioginėmis dalimis būtų galima laikyti ir dvi terpes (lauką ir patalpą), nes be jų jokie procesai nevyktų. Įprastai išvardintos dalys sudaro du blokus, tai yra lauko ir vidaus. Tokio tipo šilumos siurblys vadinamas Split tipo. Kai kurie modeliai šilumos siurblių sudaryti tik iš lauko bloko, tokio tipo šilumos siurbliai vadinami monoblokiniais.

UAB „Santechnikos montavimai“

Oro kondicionieriai

Turime patirties montuojant tiek mažas, tiek dideles oro kondicionavimo sistemas. Naudojame tik garsių ir patikimų gamintojų įrangą, todėl visada galime užtikrinti aukščiausią savo darbų kokybę.

Oro kondicionierius – tai įrenginys, reikalaujantis nuolatinės specialios priežiūros. Visi oro kondicionierių gamintojai rekomenduoja reguliariai atlikti įrenginių techninę profilaktiką, kad būtų išvengta nenumatytų gedimų ir užtikrintas įrenginio ilgaamžiškumas. Dažniausiomis gedimų priežastimis tampa nevalomi oro filtrai, nesandari šaldymo agento (freono) sistema ir montavimo bei eksploatavimo metu atsiradę pažeidimai. Netinkamai prižiūrimas oro kondicionierius gali pakenkti jūsų sveikatai ir dirbti tiesiog neefektyviai – netaupiai, t.y. naudoti daugiau elektros energijos negu gamintojo nurodyta.

Pirkinių krepšelis